/
>> história
HISTÓRIA ZDRUŽENIA

Občianske združenie Kultúra bolo pred niekoľkými rokmi len myšlienkou mála nadšencov, ktorí si mysleli že zmenia svet, ak založia občianske združenie.
V roku 1997, kedy bolo zaregistrované bolo len polomŕtvou záležitosťou, ktorá sa okrem svojej registrácie mohla pochváliť len veľmi málo aktivitami a takmer žiadnymi úspechmi. Niekoľkí z nás však mali to šťastie, že našli odvahu svojej myšlienke veriť a tá sa postupom času stávala realitou.
OZ Kultúra vzniklo ako reakcia na takmer absolútnu absenciu akýchkoľvek aktivít pre deti a mládež v regióne. Najbližšia možnosť trávenia voľného času pre túto vekovú kategóriu je v približne 15 km vzdialenej Žiline.
Ľuďom okolo OZ Kultúra sa tento problém začalo pomaly dariť prekonávať v máji 1999, kedy sa im podarilo vytvoriť podmienky na akési pravidelné fungovanie organizácie.
Dnes má združenie dve základné línie činnosti, ktorými sú
-detský a mládežnícky program
-program podpory dobrovoľníctva
V zásade je OZ Kultúra organizáciou pracujúcou najmä s deťmi a mládežou, program podpory dobrovoľníctva je s prvou líniou činnosti pevne zviazaný.
OZ Kultúra v súčasnosti vyvíja svoju činnosť v Rajeckých Tepliciach a štyroch okolitých obciach (Stránske, Kunerád, Kamenná Poruba a Konská).
 

 
    © 2002-2012, Občianske združenie KULTÚRA,
webhosting a redakčný systém: Telnet, spol. s r.o.